Başlangıç

VOLVAC vakumlu paketleme makinesi satın aldığınız için çok teşekkür ederiz. Ekipmanınızın güvenilirliğini, uzun ömürlülüğünü ve sağlamlığını garanti etmek için, makinenizin imalatında en yüksek kalitede malzemeler kullandık. Tasarımı sırasında amacımız, kullanımı kolay ve bakımı basit hale getirmekti. Bu makineyi satın aldığınızda, vakumlu paketlemenin temellerini bildiğinizi varsayıyoruz. Vakumlu paketleme uygulamaları hakkında ek bilgi ve rehberlik için bayinizle iletişime geçmenizi öneririz.

Uygunluk belgesi

VOLVAC makinelerinin teknik dosyası ve test raporları kontrol edilmiş ve Üye Devletlerin belirli alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış kanunlarının uyumlaştırılmasına ilişkin 26 Şubat 2014 tarihli Parlamento ve Konsey Direktifi 2014/35/EU ile uyumlu bulunmuştur. makine ile ilgili Üye Devletlerin yasalarının yakınlaştırılmasına ilişkin 17 Mayıs 2006 tarihli Parlamento ve Konsey Direktifi 2006/42/EC.

Bayinizden servis

Size en yakın bayinin yerini öğrenmek için lütfen bizimle +90 216 441 10 72 numaralı telefondan veya info@volvac.com.tr e-posta adresinden iletişime geçin. Lütfen her makinenin etiketinde aşağıdaki bilgileri bulundurun. Bu etiketi makinenin yanlarında veya arkasında bulabilirsiniz.

 • Makine modeli
 • Pompa kapasitesi
 • Voltaj –kW
 • Üretim tarihi
 • 10 haneli seri numarası
 • Firma iletişim bilgileri

Güvenlik kuralları

Bu kılavuzda yer alan talimatlara ve güvenlik kurallarına uyulmaması, ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bu kullanım kılavuzundaki makine çalıştırma güvenliğinin ana ilkelerini öğrenmek ve uygulamak, tehlikeli durumlardan kaçınmanıza olanak tanır. Sonraki bölüme geçmeden önce güvenlik kurallarını öğrenin ve anlayın. Çalıştırmadan önce daima inceleyin. Çalışma alanını kontrol edin. Bu makineyi yalnızca tasarlandığı amaç için kullanın. Üreticinin talimatlarını ve güvenlik kurallarını, kılavuzları ve makine etiketlerini okuyun, anlayın ve bunlara uyun. Geçerli tüm yasal düzenlemeleri okuyun, anlayın ve bunlara uyun. Makineyi güvenli bir şekilde kullanmak için ilgili eğitimi alın.

Genel önlemler

Vakum makineleri topraklanmış, metal, kalıcı bir kablolama sistemine bağlanmalı veya devre iletkenleriyle birlikte bir ekipman topraklama iletkeni çalıştırılmalı ve ürün üzerindeki ekipman topraklama terminaline veya kablosuna bağlanmalıdır.

Masa üstü modeller için: "Elektrik çarpması riskine karşı sürekli koruma sağlamak için yalnızca uygun şekilde topraklanmış prizlere bağlayın". Tüm modeller için: "Elektrik çarpması ve kişilerin yaralanma riskini azaltmak için, servis işleminden önce güç kaynağı bağlantısını kesin".

Genel

Makinalarımızda kullanılan malzemeler özellikle yerli imkanlar tercih edilerek enerji tasarrufu dikkate alınarak üretilmiştir. Kontrol paneli üzerinde bulunan LCD ekran müşterilerimize kullanım kolaylığı sağlamıştır. Ekrandaki akıllı kart panelinin 6 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Makinelerimizin ömür testlerini yaparak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve uzun ömürlü ürünler sunmak istiyoruz. VOLVAC ürünleri gaz, koku ve gürültü kirliliği yaratmadığı için çevre koşulları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Cihazın ambalajı çevre koşullarına uygun olarak imha edilmelidir. Bu ekipmanın üreticisi, bu kılavuzdaki talimatlara ve talimatlara uyulmamasından veya bu belgenin ön kısmında belirtilen makinenin kurulumu, kullanımı, bakımı ve onarımı sırasında dikkatsizlikten kaynaklanan hasar veya yaralanmalardan hiçbir şekilde sorumluluk kabûl etmez. veya beraberindeki herhangi bir seçenek veya bileşen. Makinenin sahibi, yerel olarak geçerli güvenlik düzenlemelerine ve yönergelerine uyulmasından her zaman tamamen sorumludur. Bu kılavuzda verilen tüm güvenlik talimatlarına ve yönergelerine uyun. Ürünlerimiz, aksesuarlarımız, yedek parçalarımız ve teknik servislerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.volvac.com.tr web sayfamızı ziyaret ediniz.

Kullanım Kılavuzu

 • Bu makineyi kullanmadan önce güvenlik kurallarına ve kullanım talimatlarına uyun.
 • Dikkatlice okuyun, bu kuralları ve talimatları anlayın ve bunlara uyun.
 • Bu makineyi yalnızca yeterli eğitime sahip yetkili kişiler kullanabilir.
 • Tüm sorularınız için VOLVAC yetkili personeli ile iletişime geçin.
 • Kılavuzu daima makinenin yakınında saklayın.
 • Bu kılavuzda yer alan talimatlara ve güvenlik kurallarına uyulmaması ciddi yaralanmalara neden olabilir.
 • Bu kılavuzda ana hatları verilen teknik özellikler değiştirilemez.